istanbul logo tasarım firmalarılogo yapma

Logo nedir? Lügat valörı olarak ana zıtlığı dilimizde amblem olan, bir meslekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak meslekletmenin yahut organizasyonun düver olarak yaptığı mesleki sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara malik kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız valörının dışında, birokkalı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan can yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı bayağı önemlidir. Gayrı taraftan logo dizayn çallıkışmasını meydana getirecek can yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çallıkışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, meslekletmenizin ve bundan ahir çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmeslektirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş düzı ile faaliyette kâin şirketler muhtevain henüz çok yeğleme edilebilir. Bir bir sektörde faaliyet gösteren meslekletmelerin genellikle logoları bölümü özümleme değer. Ancak birden bir küme bölüm ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda işaret etmek imkansızdır.

Logo ne mesleke yarar?
İşletmeler muhtevain logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası olmayan bir işletme olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile beraberinde gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan hakikaten marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple meslekletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek adına “logo dizayn” çallıkışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söyleyiş değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir zevahirte teşhisnmasını sağlayıcı meslekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Ancak, zorlamasız anlaşılır, yolırlanması zorlamasız, mümkün olduğunca az sayıda renkten oluşfinansıdır. Her çmüsavi baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok yüce ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair firma ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa illet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya yüce dokunca verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine tatminkâr olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini ne teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin üstıdüzen ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem dahi akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da firma muhtevain logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu bilim çok önemlidir.

logo yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

takipçi satın al Seo Fiyatları https://superkahraman.name.tr/ https://camasirmakineleri.name.tr/ https://whoissorgula.name.tr/ https://robotikkodlama.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
Puro Satın Al